Penis Protezi Nedir

Penis Protezi Nedir

Penis protezi implantasyonu, iktidarsızlık ve erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılan cerrahi bir işlemdir ve ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda veya sorununu ortadan kaldırmak için kalıcı bir çözüme sahip olmayı tercih eden kişilerde düşünülür.

 Penis Protezi Nedir?

 Penis protezi, erektil disfonksiyonu olan erkeklerin ereksiyon elde etmesine yardımcı olmak için penise yerleştirilen bir cihazdır. Penis protezi genellikle erektil disfonksiyon ve etkisizliği için başka tedaviler denendikten sonra önerilir. Protezin penise yerleştirilmesi için ameliyat yapılmalıdır. Penis implantları için başvuranlar, ameliyat olmaya karar vermeden önce ameliyatın ve ameliyat sonrası bakımın potansiyel riskleri ve komplikasyonları hakkında bilgilendirilmeli ve bilinçli bir karar vermelidir.

 İki Tip Penil Implant Vardır:

 1) İki parçalı ve üç parçalı formları bulunan şişirilebilir protezler.

 2) Esnek protezler

 Çoğu hasta üç parçalı şişirilebilir protezleri tercih eder çünkü bu tip protezler daha doğal bir ereksiyon yaratabilir. Ancak iki parçalı protezler ve esnek protezler de kabul edilebilir ereksiyonlar üretebilir.

 Çalışmalar, penis implant yerleştirilmesinden memnuniyet oranının diğer iktidarsızlık tedavisi yöntemlerine kıyasla yüksek olduğunu göstermiştir (hastada %92-100 memnuniyet ve hastanın cinsel partnerinde %91-95 memnuniyet).

 Farklı Dengelere Sahip Çeşitli Esnek (şişirilmeyen) İmplant Türleri Vardır:

 – Bazıları seks için daha katı.

 Ancak, bu faydalar günün normal akışında rahatsız edici olabilir.

 Vücut Protezi Çeşitleri Şunlardır:

 İki parçalı hava protezi

 Bu protezin kullanımı daha kolaydır. Bununla birlikte, genellikle bir ereksiyon sırasında penisin sertleşmesi ile nasıl gevşediği arasında bir denge vardır. mutluluk çubuğu Erkekler hem penisin düzgünlüğünden hem de gevşekliğinden memnun olma eğilimindedir. Bunun nedeni, pompa parçasının ve sıvı tankının küçük boyutunun büyük değişikliklere izin vermemesidir.

 Üç parçalı (çok parçalı) protez

 Bu tip implant biraz daha karmaşıktır. Çünkü protez ve pompaya ek olarak ayrı bir tankı vardır. Bu tankın birçok avantajı var. Bu tip protezlerde boşaltılan penis tamamen gevşetilir. penis protezi nedir Ayrıca uzun bir ereksiyon istemediğiniz zaman penisin içindeki basıncı boşaltmak için bir valf de bulunmaktadır. Ekstra tank alanı, iki parçalı bir protezden daha güçlü bir ereksiyona sahip olmanızı da sağlar.

 Penis Protezi Takma Yöntemi

 Penis protezi implantasyonu spinal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Protez, cerrahi bir işlem sırasında penisi doğrudan hastanın penisine yerleştirir. Ameliyat süresi hastanın sorununa göre 45 ile 90 dakika arasında değişebilmektedir. Postoperatif ağrının şiddeti ve süresi değişkendir ve sıklıkla bir ila iki gün süreyle analjezik kullanımını gerektirir.

 Penis protezi ameliyatı sırasında idrar toplamak için penis içinden mesaneye bir tüp (kateter) sokulur. Cerrah, penis başının altında, penisin tabanında veya alt karın bölgesinde bir kesi yapar. Cerrah daha sonra, ereksiyon sırasında genellikle kanla dolan doku olan penisin içindeki süngerimsi dokuyu çıkarır. Bu doku, korpus kavernozum adı verilen penisin her iki oyuk boşluğunun içinde bulunur.

 Cerrah doğru boyuttaki protezi seçer ve silindirlerini penise yerleştirir. Tüm protezler doğru ölçülere göre penisin boyutuna göre ayarlanabilir. Ürolog iki parçalı bir hava protezi seçerse, pompa ve tahliye valfi skrotuma yerleştirilir. Üç parçalı bir protez seçilirse, cerrah karın duvarının altından yapılan bir iç kesiden sıvı haznesini yerleştirir. Protez yerleştirildikten sonra cerrah kesileri diker.

Sağlık