Wimbledon Şampiyonu Belli Oldu

Wimbledon Şampiyonu Belli Oldu

Wimbledon Şampiyonu Belli Oldu!

Wimbledon şampiyonu sonunda belli oldu. Tenis dünyasının bir numarası olarak anılan ünlü Sırp tenisçi Djokovic Wimbledon şampiyonu oldu. 35 yaşındaki oyuncu bu başarısında eşinin çok yardımı olduğunu belirtti. Rafeal Nadal’ın sakatlanmasının ardından Nick Kyrgios otomatik olarak finale kalmıştı. Nick Kyrgios ile finalde eşleşen Djokovic rakibini 3-1 ile mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etti.

Novak Djokovic, toplamda yedinci kez Wimbledon kupasını kazandı. Kupayı aldıktan sonra konuşan Sırp tenisçi, Wimbledon’ın kendisi için en özel turnuva olduğunu ve her kazandığında daha özel hale geldiğini söyledi. Daha öncede duygusal anlar yaşamıştı. Nick Kyrgios ve Novak Djokovic kariyerlerinde üç kez karşı karşıya geldiler. 2017 yılında kazandığı maçlarda rakibini yenen Kyrgios, bu maçı Djokovic’e karşı kaybetti. Avustralyalı oyuncu kariyerinin ilk grand slam finalinde mağlup olarak sahadan ayrıldı. Bahis siteleri

Novak Djokovic, daha az hata yaparak dev finalde Nick Kyrgios’u mağlup etti. Kyrgios maçta 33 basit hata yaparken, Djokovic sadece 17 hata yaptı. Böylelikle maçı kazanan Sırp tenisçi oldu. Novak Djokovic, 21. grand slam şampiyonluğu olan Wimbledon’u kazandıktan sonra büyük bir gelir elde etti. Sırp tenisçi, tek erkeklerde en az 20 şampiyonluk kazanan oyuncular arasına katılarak Roger Federer’in 20 şampiyonluk rekorunu da geride bıraktı. Novak Djokovic artık aralarında sadece bir şampiyonluk farkıyla Rafael Nadal ile tenisin zirvesinde yer alıyor. Novak Djokovic, kariyerinde 32 grand slam turnuvasının son turunda oynadı. Turnuva finalinde Sırp Raketini yenerek 2 milyon dolar para ödülü kazandı.

Spor