Tenisin Prensi Veda Etti

Tenisin Prensi Veda Etti

Tenisin Prensi Veda Etti!

Tenis efsanesi Roger Federer, 2017 sezonunun ardından tenisi bırakacağını açıkladı. Federer bir tenis ikonudur ve bir tenis kortunu süsleyen en büyük sporculardan biridir. Yaygın olarak tüm zamanların en büyük tenisçisi olarak kabul edilir ve 17 dünya rekoru, 34 ATP şampiyonluğu ve 12 Grand Slam şampiyonluğuna sahiptir. Sporunda inanılmaz bir ustalığı var ve tenis kortlarındaki zarif hareketleri 20 yılı aşkın süredir hayranları büyüledi. Bahis siteleri

2017 Yılında Karar Almıştı!

2017 yılında, 38 yaşındayken Roger Federer tenis kariyerine son vermeye karar verdi. 20 yıllık kariyerinde 20 Grand Slam şampiyonluğu kazandı; hem tekler hem de çiftler yarışmalarında yeni rekorlar kırıyor. Ayrıca 79 tekler ATP ve 11 çiftler ATP turnuvası kazandı ve onu tüm zamanların en madalyalı sporcularından biri yaptı. Federer etkileyici bir yaşta emekli olmasına rağmen, birçok kişi daha da yüksek bir seviyede oynamaya devam edip edemeyeceğini merak ediyor.

41 yaşında, Roger Federer tahmini net değeri 300 dolar ile dünyanın en yüksek ücretli sporcularından biridir. Net değeri, tenis şampiyonu olarak rekor kıran kariyerine doğrudan bağlanıyor. 29 yıllık kariyerinde 20 Grand Slam şampiyonluğu kazandığı düşünülürse, tarihin en başarılı sporcularından biridir. Birçok taraftar, bir sporcu olarak başarı düzeyi göz önüne alındığında, sponsorlar tarafından yetersiz ödendiğine inandıkları için ürünlerini hala satın alıyor.

Federer’in emekli olma kararı hayranları arasında karışık duygularla karşılandı. Bazıları, rekabete dayalı tenis oynayarak sağlığını artık riske atmayacağı için rahatlarken, diğerlerinin kalbi bu haberden dolayı kırıldı. Birçok taraftar, Federer’in 41 yaşında bile hala yüksek bir seviyede oynayabileceğine ve başka bir unvan arayabileceğine inanıyordu. Diğerleri, emekliliğin Federer’in karakterine uygun olduğunu düşündü, çünkü profesyoneliyle ilgili kararlar alırken her zaman sağlığını ilk sıraya koymaya istekliydi. hayat.

Spor