Roland Garros Da Efsanelerin Buluşması! Djokovic Ile Nadal Karşı Karşıya

Roland Garros Da Efsanelerin Buluşması! Djokovic Ile Nadal Karşı Karşıya

Djokovic – Nadal karşılaşması, kortta ‘dev karşılaşma’ özlemine karşı çok iyi gelecek. Nadal ile son 9 karşılaşmasının hepsini kazanan, Fransa’nın son şampiyonu Nojat Djokovic yaklaşık 1 yıldır rakibiyle buluşmuyor. ‘Toprağın Kralı’ İspanyol raket Nadal ise “Bu son Roland Garros maçım olabilir” dedi. Djokovic ve Nadal’ın büyük buluşması TSi 22.00’de ekrana gelecek.

Dünya tenisinde son dönemde tek kadınlarda öne çıkan isimlerin eksikliği, erkeklerde ise birtakım sorunlar sebebiyle dev isimlerin karşı karşıya gelememesi sonrasında megapari oluşan eksiklik, bugün sezonun ikinci Grand Slam’i olan Roland Garros’da tamamlanacak. Dev turnuvada TSi 22.00’de başlayan çeyrek final karşılaşmasına kortun modern dönemine ismini altın harflerle yazdıran iki efsane tenisçi Novak Djokovic ve Rafael Nadal karşılaşacak. Bugün oynanacak buluşmada iki tenisçi yaklaşık 1 yıl sonra rekabetlerini gösterecekler. İşte karşılaşmanın taşıdığı anlamlardan bazıları…

Nadal tenisi bırakacak mı?

Toprak kortta elde ettiği başarılarla ‘kral’ lakabını taşıyan ve bunun hakkını tam veren Nadal, 13 defa şampiyon olduğu Roland Garros öncesindeki konuşmayla birlikte veda mesajları verdi. 35 yaşındaki tenisçi, “Bu son Roland Garros maçım olabilir” ifadeleriyle hem şaşırttı hem de üzdü. İspanyol tenisçi, geçen yıl çeyrek finalde mağlup olurken, 4 yıldan sonra Fransa’da kupaya ulaşamamıştı.

Djokovic çok formda geldi

Sezonun ilk Grand Slam’i Avustralya’ya Covid-19 aşısı olmadığı için olaylı şekilde katılamayan Sırp raket Djokovic, oynadığı son 9 karşılaşmasında da galip olurken, bununla beraber Roma Açık’ta da zirveye çıkarak formunu gösterdi. Avustralya’ya katılamaması sonrası hırs yapan Sırp raket burada mutlaka şampiyon olmak istiyor.

Spor