Mükemmel kırmızı ruj sürmenin vazgeçilmez kuralları

Mükemmel kırmızı ruj sürmenin vazgeçilmez kuralları

Özellikle davet sezonunun gözde ürünlerinden kırmızı rujunuzu taşmadan, bulaşmadan ve zamanla dudaklarınızın ortasından kaybolmadan kullanmak istiyorsanız, bir de bu şekilde uygulamayı deneyin. Tüm zamanların en güzel kırmızıları ile kırmızı ruj rehberimize mutlaka göz atın.

Dudaklarınızın her daim hazır olması İçin

Konu kırmızı ruj olduğunda kurumuş ve pul pul olmuş dudaklar kötü bir görünüme yol açabilir. Öte yandan kırmızı rujun altına uygulayacağınız bir dudak nemlendiricisi rujunuzun dudaklarınızdan çok daha hızlı kaybolmasına neden olabilir. Önerimiz; her gece uyumadan önce dudaklarınıza uygulayacağınız özel bir bakımla tüm sabahlara yumuşacık ve yenilenmiş dudaklarla uyanmanızı sağlayacak ve kırmızı rujunuzu bütün gün, pürüzsüz taşımanızı kolaylaştıracak La Mer The Lip Balm.

Kırmızı rujunuzu simetrik sürmenize yardımcı olmak için

Aynı tonda bir dudak kaleminden faydalanarak dudaklarınızın daha simetrik görünmesini, rujunuzun daha belirgin durmasını, daha uzun süre dayanmasını ve kenarlardan akmamasını sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ilk önce üst ve alt dudağınızın ortasından başlayarak simetrik bir çatı çizmek, sonrasında da dudak kenarlarından başlattığınız diğer çizgilerle ortada buluşturmak. Aynı kalemle dudaklarınızın içini de boyayarak bir baz oluşturabilir, rujunuzu bu bazın üzerinden tek kat geçerek kalıcılığını artırabilirsiniz. Önerimiz; Chanel Le Crayon Lèvres 95 Scarlet.

Daha kalıcı bir renk için fırça ve pudra uygulaması

Rujunuzun daha pürüzsüz bir şekilde ve kenarlardan taşma yapmadan sürülebilmesi için tüm katları temiz bir fırça yardımıyla uygulamayı deneyin. Kırmızı rujun kalıcılığını artırmak için bilinen en pratik yöntemlerden biri, ilk kat sürdüğünüz kırmızı rujun fazlasını iki dudağınızın arasında sıkacağınız bir kağıt mendil yardımıyla almak ve sonrasında ikinci kat rujunuzu uygulamaktır. Buna ek olarak; ilk kat sürdüğünüz rujunuzun üzerinden transparan bir pudra ile geçerek üzerine ikinci kat ruju uygularsanız, yine uzun süre kalıcı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Rujdan sonra dudak çevrenize kapatıcı ve aydınlatıcı sürmeyi deneyin

Rujunuzu sürdükten sonra temiz bir parmağınızı dudaklarınızın arasına alarak dışarı doğru çekin. Böylece dişlerinize bulaşma riski olan fazlalık ruju, parmaklarınızla temizlemiş olacaksınız. Devamında, dudak çevrenize uygulayacağınız bir kapatıcı ile kırmızı rujunuzun çizgilerden taşmasını engelleyebilir, cupid’s bow olarak adlandırılan üst orta dudağınızın üzerine aydınlatıcı sürerek dudaklarınızın daha dolgun ve rujunuzun çok daha dramatik durmasını sağlayabilirsiniz.

Doğru fondöteni seçerseniz tüm kırmızı tonları kullanabilirsiniz

Genel kanı soğuk alt tonlardaki kişilere bordo, vişne ve koyu kırmızı gibi mavi alt tonlu kırmızıların; sıcak alt tonlardaki kişilere ise sarı, turuncu alt tonlu kırmızıların daha çok yakıştığı, nötr tonların ise tüm tonları rahatlıkla kullanabileceği yönündedir. Tabi bu, sıcak alt tonlara sahip kişilerin bordo veya soğuk alt tonlara sahip kişilerin turuncu alt tona sahip kırmızlar kullanamayacağı anlamına gelmiyor; çünkü her iki durumda da ten makyajınızla cilt tonunuzu nötrleyerek dilediğiniz tüm kırmızı tonları kullanabilirsiniz. (Not: Kolunuzun iç kısmında yer alan damarlarınız gün ışığında mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak, her iki renkteyse nötr alt tonlara sahipsiniz demektir.)

Kaynak: uzaktanhaber.com

Moda ve Yaşam