Mobil Ödeme Bozdurma Yasal Mı

Mobil Ödeme Bozdurma Yasal Mı

Mobil Ödeme Bozdurma Yasal Mı?

Mobil ödeme bozdurma tamamen yasal bir işlemdir. Her adım GSM operatörleri tarafından gerçekleştirilir. Yaptığınız alışverişler, ödediğiniz faturalar ya da nakit bozumu gibi eylemler sizin için hiçbir risk faktörü doğurmaz. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan mobil ödeme sistemi ile pek çok kişi ödemelerini hızlı ve daha kolay bir biçimde hallediyor. Siz de anlık nakit para ihtiyaçlarınız ve alışverişlerinizi en pratik şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız mobil ödeme bozdurma sisteminden faydalanabilirsiniz.

Mobil ödeme bozdurma sistemi 7/24 kullanılabilen bir sistem olması nedeni ile oldukça avantajlı bir sistemdir. Dilediğiniz her an bu sistemden faydalanabilir ve her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Market alışverişlerinizi, oyun ve program indirme ya da fatura ödeme gibi mobil üzerinden yapılabilecek işlemlerinizi gerçekleştirerek kendinizi de daha iyi hissedebilirsiniz. Bu sayede ödemeleriniz de daha düzenli bir hale girecektir.

Mobil Ödeme Bozdurma Sisteminde Kısıtlama Var Mı?

Her ödeme sistemi gibi mobil ödeme bozdur sisteminde de üst limit konusunda bir kısıtlama mevcuttur. Sistemi kullanmaya başladığınız ilk aylarda 70 TL kadar bir limitiniz vardır. Fakat faturalarınızı düzenli ödeyen biriyseniz ya da düzene sokmaya başladığınızda ve mobil ödeme bozdur sistemini kullanmaya başladığınızda bu limit bir artış gösterecektir. Daha sonraları 1250 TL’ye kadar bir nakit parayı mobil ödeme sistemi aracılığı ile kullanma hakkınız olacaktır.

Gündelik olarak kullanım üst limitiniz operatörden operatöre göre farklılık gösterir. Fakat mobil ödemeyi alışverişlerde değil de, nakite çevirme konusunda kullanırsanız tüm üst limiti tek bir seferde almanız mümkün. Firmamız tarafından mobil ödeme bozumu gerçekleştirerek tüm nakit ihtiyacınızı giderme şansını yakalayabilirsiniz. Mobil ödeme bozdurma yapılırken dikkat edilecekler ise şöyle:

Mobil ödeme bozdurma işlemi için ilk önce hattınız mobil ödemeye açık bir hat olmalıdır. Operatör kişiye özel mobil ödeme seçeneği tanımlar. Mobil ödeme miktarları kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Hattınızı mobil ödemeye açmanızın ardından komisyon ile beraber mobil ödemelerin nakit paraya çevrilmesi mümkün hale gelir. Hattınız faturalı değil ise hattınız içinde yer alan TL miktarının da nakit paraya çevrilmesi yapılabilir.

Teknoloji