Hakiki Deri Kemeri Anlama Yolları

Hakiki Deri Kemeri Anlama Yolları

Kemerler sadece pantolonu tutma işleviyle değil aynı zamanda da stili belirleyen bir parça olarak tabir edilmektedirler. Veyer de her zaman hakiki deri konusunda ideal bir marka olqarak hakiki deri olanaklarını sunmaktadır. Deri ithalatı da yaparak, hakiki deri modellerine herkesin ulaşmasını sağlamaktadır. Ancak hakiki deriyle suni derinin arasındaki farkı bildirerek, bu anlamda yeterli detayları aktarabilmektedir.

Hakiki Deri ile Suni Derinin Farkları

Hakiki deri kemerler sentetik olanlara nazaran daha uzun süreli olarak dayanacaktır. Yarma deri barındıran bu deri kemerlere her zaman rağbet edilmelidir. Bu konunun tek olumsuz tarafı da uzun süre kullandıktan sonra aradaki farkı anlamak olacaktır. Gerçek deri kemerlerin derisi sentetik olanlara göre daha farklı bir konumda bulunacaktır. Sentetik derilerin içerisinde plastik bulunduğundan dolayı 1 yıl gibi bir süre içerisinde çatlamalar ve parçalanmalar ortaya çıkabilecektir. Ancak hakiki derilerde bu tip durum söz konusu olmayacak ve ortalama 5 yıllık bir ömrü var olacaktır.

Hakiki deri kemerlerin kokusuyla dahi fark edilebilmesi söz konusudur. Deriyle haşır neşir olan kişilerin bu farkı anlayabilmeleri oldukça kolay olacaktır. Sentetik deriler de daha çok plastiğe yakın bir kokuya sahip olabilecektir.

Tüm hakiki derilerin suyu emme özelliği olmasa da bazı cinslerinde bu seçenek de ayrıt edici bir kriter olarak görülebilecektir. Toptan deri konusunda faaliyet gösteren Veyer de tüm tekstil işlemlerini kimyasal maddelerle gerçekleştirecektir. Bu yüzden hakiki derinin arka yüzüne su damlatılmasıyla birlikte birkaç saniye içerisinde emilim gerçekleşecektir. Öte yandan bu emilim herhangi bir leke de bırakmayacaktır. Sentetik olan derilerin de bu tip bir olguyu sağlaması söz konusu olmayacaktır.

Hakiki deri kemerler, sentetiklere nazaran daha pahalı bir halde bulunmaktadır. Yapay ve hakiki derilerin aynı fiyattan satılamayacağından dolayı bu kriterle de ayırt etmek mümkün olabilmektedir.

Özel durumlarda derinin gerçek olduğunu anlama hususunda yanma işlemine başvurulabilir. Deri olması halinde yanık kıl kokusu ortaya çıkabilecektir. Sahte kemerlerdeyse ortaya çıkan koku daha çok plastik ağırlıklı olarak görülebileceğinden kolaylıkla fark anlaşılacaktır.

Moda ve Yaşam