Fransa Gp’sinde Pole Pozisyonu Charles Leclerc’in

Fransa Gp’sinde Pole Pozisyonu Charles Leclerc’in

Fransa GP’sinde Pole Pozisyonu Charles Leclerc’in

Formula 1 içerisinde sezonun 12.ayağı olarak yerini almış olan Fransa GP’si içerisinde pole pozisyonu ile yerini almış olan Ferrari’nin pilot ismi ise Charles Leclerc’in oldu.

Formula 1 Fransa GP Öncesi Sıralama Turları Düzenlendi.
Pole pozisyonunun sahibi olarak yerini almış olan Ferrari pilotu Leclerc oldu. 2 ve 3. sıralardan yarışa başlayacak olan isimler arasında ise ise Red Bull pilotları Verstappen ve Perez isimleri olmuş oldu.
Monakolu bir pilot olan Leclerc yapmış olduğu ilk açıklamasında; “Carlos olmasaydı mücadele çok daha yakın olabilirdi. Ona çok teşekkür ederim. Red Bull’la bir savaş vardı ama tempomuz beni şaşırttı.” Sözlerine ifadeleri arasında yer verdi.
Pierre Gasly, Lance Stroll, Guanyu Zhou, Mick Schumacher ve Nicholas Latifi isimleri ise sırası ile 1. eleme seansında veda etmiş olan ve yarış içerisindeki sıralamaları da belli olmuş olan isimlerin arasında yerini almış oldu.
2. eleme seansının içerisinde ise Daniel Ricciardo, Esteban Ocon, Valtteri Bottas, Sebastian Vettel ve Alex Albon isimleri yarışa tek tek veda etti.
Fransa GP’si ise 24 Temmuz 2022 tarihinde Çarşamba günü Türkiye Saatleri ile saat 16:00’da başlamış olacak. Yarışa dair tüm detaylar, yarışın kazananları ve yarışa vedasını gerçekleştirecek olan takım ve takım isimleri de canlı bahis siteleri içerisinde yerini almaya hazır olacak.

Spor