Ev Konforunda Psikolojik Danışmanlık

Ev Konforunda Psikolojik Danışmanlık

Tüm sorunlarınızın ve kaygılarınızın çözümlerini ertelemek yerine online terapi desteğiyle psikolojik yardım alabilirsiniz. Pandemi süreci ile birlikte online psikolog desteği gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan bir destek hizmet olmuştur. Online terapi etkinlikleri bilim dünyası tarafından onaylanan ve desteklenen terapi ve psikolojik danışmanlık yöntemlerinden sadece biridir. Danışmanlık hizmeti online olarak sadece danışan ve uzman psikolog arasında gerçekleşir, gizli ve güvenlidir. Online terapiler doğru zaman ve alanlarda, uzman psikologlarca uygulandığında son derece başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Online terapilerin, minimum yüz yüze terapi modeli kadar etkinliği olmaktadır.

Online Terapi Kimler İçin Uygundur?

Online terapi her birey için uygun olmayabilir. Alanında uzman psikolog, danışanıyla görüşme gerçekleştirdikten ve danışanın terapiye uygunluğuna onay verdikten sonra terapinin online olarak yapılmasına danışan ve psikolog birlikte karar verir. Yapılan değerlendirmede online terapi için zaman ve gün planlanır.

Neden Online Terapi Tercih Edilmeli?

Yüz yüze olan terapiden tek farkı istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden seanslara katılabilmenizdir. Özellikle sehir merkezlerine uzak bölgelerde yaşayanlar, bedensel olarak engeli olanlar ya da kaygıları sebebiyle dışarı çıkmaya çekinenler için online psikolog kolay erişebilir ve faydalıdır. Katılımı oldukça kolay olan online psikolojik danışmanlık etkinlikleri ve seanslar için teknik bir bilgiye de ayrıca gerek yoktur. Terapiye katılım son derece kolaydır.

Online Terapinin Genel Faydaları Nelerdir?

Terapiye başlamak için öncelikle karak vermeniz ve kendinizi hazır hissetmeniz gerekmektedir. Günümüzde yoğun tempoda kendinize zaman ayırmak zorlaştığı için online terapileri tercih ederek kaygılarınıza kolaylıkla çözüm bulabilirsiniz. Online psikolog ile birlikte sorunlarınızın üstesinden gelebilirsiniz. Zaman, mekan ayrımı olmadan, trafiğe takılmadan online kaygılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Moda ve Yaşam