Bitcoin hacmi 1 trilyon dolara ulaştı

Bitcoin hacmi 1 trilyon dolara ulaştı

Bitcoin alanların sayısı hiçbir zaman ciddi oranda aşağı yönlü seyretmedi. Elbette piyasa hacmi sert şekilde düşmüş olabilir. Fakat ilk ortaya çıktığı günden bu yana Bitcoin düzenli olarak yükseliş elde etti. ABD teşvik paketinin açıklanması ile birlikte bu kripto parayı alan yatırımcı sayısı da yükseldi.

ABD teşvik paketleri sayesinde dolar fazlalaşıyor. Elbette böyle bir durumda doların değerinde bir miktar düşüş görülebiliyor. Teşvik paketleri ile birlikte gelen dolarları alan kişiler bu parayı genellikle emtia ve kripto paralarda kullanıyor. bazıları altın ve gümüş gibi araçları tercih ederken büyük bir bölüm kripto paralara yöneliyor.

Blockchain teknolojisi sayesinde önemli bir güvenlik sağlayan Bitcoin her geçen gün hacim oranını yükseltiyor. Böylece fiyatında da belirli miktarlarda artış yaşanıyor. Yaklaşık olarak 24 saat içerisinde yüzde 7,48 değer kazandığını söyleyebiliriz.

Şu anda fiyatı 54 bin seviyelerinde seyrediyor. Teşvik paketine etkisi ile yaşanan bu yükseliş muhtemelen hafta boyunca devam edecek ve 60 bin seviyeleri görülecek. Küresel çapta işlem hacmi 1 trilyon dolar düzeyine ulaşan bu Kripto para eğer marka olsaydı Apple olurdu.

Stone Ridge Holdings Group, New York Life, MassMutual ve FS Investments gibi şirketlerin Bitcoin ile ilgili yatırımları bu yükselişte etkili oldu.

Kaynak: buguncel.com

Teknoloji