Abone ol seçeneği takip et olarak değiştirildi

Abone ol seçeneği takip et olarak değiştirildi

Apple değişikliğin sebebini açıklamadı. Ancak yüksek ihtimalle durum algı meselesinden ibaret. “Abone ol” seçeneğini seçmek, abone olduğunuz kanal için bir ücret ödediğiniz anlamına gelir. Bu, çoğu podcast’in ücretsiz olduğunun farkında olmayabilecek kullanıcıları abone olmaktan itebilir. Edison Research’ten Tom Webster, podcast dinlemeyen insanların neredeyse yarısının podcastlerin paraya mal olacağını düşündüğünü bildirdi.

Apple, abone olmak butonu yerine dil değiştirerek “takip etme” seçeneğini ekleyen ilk platform değil. Spotify, Amazon ve Stitcher bunu zaten yapıyor. Bununla birlikte, Apple’ın hareketinin podcast alımı üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Podcast’ler uygulaması, kısmen iOS’taki varsayılan uygulama olduğu için gezegendeki en çok kullanılan podcast istemcilerinden biri. Yeni bir kelime öbeği ise birçok insanın davranışını kolayca değiştirebilir. Bu kelime seçimi, herhangi bir Apple ürününü kullanma eğiliminde olmasanız bile, diğer podcast uygulamalarında bir dalgalanma etkisi yaratabilir.

Aynı zamanda bu kelime oyunu stratejik bir gereklilik olabilir. Apple’ın birinci sınıf bir podcast hizmeti başlattığına dair söylentiler de mevcut. Durum buysa, şirketin ücretsiz ve ücretli şovları açıkça ayırt etmesi gerekebilir. Bunun gibi görünüşte basit bir değişiklik, çok daha fazlası için zemin hazırlayabilir.

Kaynak: kendisihaber.com

Teknoloji